Maszyny i urządzenia

Do prawidłowego wytwarzania wysokiej jakości produktów potrzebne są odpowiednie maszyny i urządzenia. Takie właśnie są prasy ślimakowe do tłoczenia oleju, które umożliwiają tłoczenie oleju metodą „na zimno”. Podczas wytwarzania końcowego produktu temperatura w urządzeniu nie przekracza czterdziestu stopni Celsjusza, co pozwala na zachowanie zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 lub omega-6, oraz wielu witamin. Prasa do tłoczenia oleju na zimno to gwarancja tego, iż osiągniemy swój cel bezkompromisowo.

Piec do prażenia nasion

Jeśli chodzi o prażenie pestek dyni lub prażenie nasion rzepaku, potrzebne są maszyny, które potrafią zachować stałą temperaturę i zapewnić ciągłą rotację produktów. Tylko dzięki strategicznie dobranym parametrom osiągniemy aromatyczne i unikatowe w smaku nasiona lub pestki, które mogą być używane w wielu daniach, jak i również spożywane jako przekąska. Należy również pamiętać, iż obróbka tego typu często wydłuża przydatność produktu, pozwalając na dłuższe jego składowanie.

Model PSD-Mini

Przedstawiamy prasę ślimakową model PSD-Mini, która zapewnia stałą temperaturę pracy. Jest to niezbędny czynnik przy tłoczeniu oleju „na zimno”, gdzie nagrzanie maszyny nie powinno przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Dzięki temu końcowy produkt zachowuje swoje wartości odżywcze oraz uzyskuje odpowiednie walory smakowe.

Model PSD15-30

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z najlepszych dostępnych na rynku pras ślimakowych – oto niezawodny model PSD15-30. Podobnie do jego pobratymców z tej samej serii, bez problemu zachowuje on podczas pracy stałą temperaturę nieprzekraczającą czterdziestu stopni Celsjusza, co przekłada się na tworzenie niesamowitych produktów końcowych.

Model PSD-Micro

Model PSD-Micro to klasa sama w sobie – wyposażony w szybko rozbieralną i łatwą do czyszczenia głowice, tłoczenie oleju „na zimno” nigdy nie było prostsze. Jako prasa ślimakowa sprzęt ten nie pozwoli na to, by temperatura pracy przekroczyła czterdzieści stopni Celsjusza, a to wszystko w kompaktowym urządzeniu.

Piec do nasion

Oferujemy piec do prażenia nasion, który podda wszystkie dobra natury powolnej obróbce termicznej, by odkryć ich unikatowe właściwości. To również idealny sposób na wydobycie niesamowitego smaku i aromatu, jak i przedłużenia zdatności do spożycia, co przekłada się na dłuższy potencjalny czas składowania produktu końcowego