Oferowane usługi

Nasza firma oferuje wiele usług, dzięki którym zamówienie wspaniałych produktów jest na wyciągnięcie ręki. Nasze obowiązki obejmują między innymi tłoczenie oleju, który wytwarzany jest tradycyjnymi metodami – używając do tego prasy hydraulicznej lub ślimakowej, w zależności od pożądanego efektu końcowego. Kolejną popularną usługą jest prażenie nasion, dzięki czemu zyskują one unikalny smak i aromat. W tej kategorii najczęściej wybierane przez Klientów jest prażenie pestek dyni oraz prażenie słonecznika.

Technika tłoczenia oleju a benefity zdrowotne

Nasze oleje najczęściej tłoczymy „na zimno”, dzięki czemu zachowują one wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To również idealny sposób na uzyskanie nieprzeciętnego smaku, który jest wymagany do stworzenia nietuzinkowych majonezów, sosów sałatkowych lub wspaniałych dań. Należy pamiętać więc, iż każdy z naszych produktów posiada inne walory smakowe, więc wybór odpowiedniego z nich jest kluczowy.

Prażenie nasion

Zajmujemy się usługowym prażeniem nasion powierzonych przez klienta lub dostarczonych przez nas. Dzięki naszej szerokiej wiedzy i doświadczeniu w tej dziedzinie oferowane produkty sa zawsze optymalnie przygotowane według życzeń klienta
Nasze duże doświadczenie i odpowiednia technologia sprawia możesz być pewny że prażone nasiona zyskają pod wieloma aspektami: smakowymi aromatycznymi a także trwałości i bezpieczeństwie

prażymy wszelkiego rodzaju nasiona i produkty spożywcze: nasiona sezamu, lnu, pestki dyni, rzepak, suszoną marchew, słonecznik.

Usługowe tłoczenie oleju

Świadczymy usługi tłoczenia oleju z nasion dostarczonych przez klienta. Nasz zakład posiada wszystkie dokumenty i odbiory niezbędne do świadczenia tego typu usług. Posiadamy również system HACCP. Badania jakości oleju wykonujemy w akredytowanych laboratoriach wszystkie oleje posiadają badana przydatności do spożycia i są produkowane z nasion z atestami spożywczymi.

Oleje tłoczymy prasami ślimakowymi o niskiej wydajności jednak gwarantujących zachowanie wszystkich naturalnych właściwości oleju.
Prasy wykorzystywane w naszej firmie zaprojektowane zostały z myślą o tłoczeniu tylko i wyłącznie zdrowych olejów spożywczych a więc zachowują więcej swoich właściwości zdrowotnych niż oleje tłoczone typowymi prasami dostępnymi na rynku.

Tłoczymy również na tzw metoda na ciepło jest to tradycyjna metoda uzyskiwania oleju. Polega na podgrzaniu rozdrobnionych nasion i wydobyciu oleju z przestrzeni międzykomórkowych i tłoczeniem w prasie hydraulicznej. Olej uzyskany tą metodą ma intensywniejszy smak jest również trwalszy pod względem oksydacji i utleniania.