Przyjrzyjmy się jakie właściwości ma olej z wiesiołka dla KOBIET przed porodem, w ciąży, po porodzie oraz w czasie menopauzy.

Olej z wiesiołka bardzo często stosowany jest przez kobiety, gdyż jego właściwości świetnie sprawdzają się w przypadku niwelowania “kobiecych” dolegliwości. Pozwalają między innymi: 👩 wyregulować cykl miesiączkowy, 👩poprawić wygląd skóry i włosów, 👩zwalcza dokuczliwe objawy menopauzy, 👩jest pomocny w leczeniu suchości pochwy, 👩pomaga w leczeniu zespołu policystycznych jajników.

Czy olej z wiesiołka można brać w ciąży? 🤰Jak najbardziej! Jego działanie ma bardzo pozytywny wpływ na kobiecy organizm, szczególnie w 3️⃣ trymestrze ciąży. Zawiera wiele substancji odżywczych w postaci nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu oleinowego, linolowego, a także witaminy F oraz magnezu, w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie różnych układów. ‼️ Warto jednak pamiętać o tym, by z produktu nie korzystać przez cały okres trwania ciąży. ‼️ Korzyści uzyskają kobiety, które skorzystają z tego rozwiązania jeszcze przed zajściem w ciążę. Przyjmowanie go od pierwszego dnia miesiączki, do momentu owulacji zwiększa bowiem ilość śluzu szyjkowego. W rezultacie zapłodnienie staje się łatwiejsze. ‼️ Kobiety ciężarne nie powinny jednak korzystać z niego przez okres dwóch pierwszych trymestrów ciąży. Kwas gamma-linolenowy przed zajściem w ciąże wywołuje skurcze, które ułatwiają przemieszczanie się plemników. W pierwszym okresie ciąży są one jednak niewskazane, gdyż mogą być przyczyną poronienia. Należy więc poczekać do momentu ukończenia drugiego trymestru ‼️ Wpływ wiesiołka na poród. Olej z wiesiołka może ułatwiać kobietom poród. Olej wspomaga występowanie regularnych skurczów macicy oraz wpływa zmiękczająco na jej szyjkę, co pozwala przyśpieszyć akcję porodową. W rezultacie szyjka staje się bardziej elastyczna i podatniejsza na skracanie się oraz rozwieranie. Wiesiołek w końcówce ciąży bardzo dobrze przygotowuje przyszłą mamę do porodu siłami natury. Przyczynia się zarówno do ułatwienia tego procesu, jak i przyspiesza jego przebieg. Chroni także przed ryzykiem pęknięcia lub koniecznością przeprowadzenia nacięcia krocza przy naturalnym porodzie. Przed porodem, w okolicy 34 tygodnia ciąży, zalecane jest również wykonywanie masażu krocza przy użyciu oleju z wiesiołka. Wpływa to pozytywnie na lepsze ukrwienie tych okolic oraz ich uelastycznienie.

Olej z wiesiołka sprawdzi się również po porodzie, gdy wiele kobiet boryka się z sucha skórą lub wypadającymi włosami.

🔍Dawkowanie oleju z wiesiołka🔍Olej należy odpowiednio dawkować. W celach leczniczych dozwolone jest spożywanie go w ilości 1 łyżki przed posiłkiem do 3 razy dziennie. Jeśli zaś przyjmowany jest wyłącznie profilaktycznie, wystarczy zastosować do 1 lub 2 razy w ciągu dnia. Na prawidłowe dawkowanie należy zwrócić przede wszystkim uwagę, stosując olej z wiesiołka w ciąży.

3.5 2 votes
Article Rating